Volejte +420 777 219 079

Poptávka

CAPTCHA

* povinné položky

 

Fortek » Stav chemie Siko » Ochrané nátěry proti vodě

Ochrané nátěry proti vodě

6.1. Vodotěsné malty

Sika 101HD

Cementová malta na plošné, nepružné utěsnění vodou zatížených staveb, vodních nádrží, bazénů, vodojemů apod. Hygienický atest na přímý styk s pitnou vodou. Spotřeba: 3 – 8 kg/m2 podle druhu použití, viz technický list. Míchací poměr: 4,75 - 5,25 l vody na pytel 25 kg. Tloušťka jedné vrstvy: 1,5 - 2,5mm. Spotřeba: 1,8 kg/m2/mm.

Sikalastic-152

Velmi pružná hydroizolační polymer-cementová malta na betonové konstrukce, vyztužená vláknem, překlenující trhliny. Splňuje požadavky EN 1504-2. Vhodná pro novostavby i rekonstrukce. Izolace kanálů, základů, nádrží, koupelen, bazénů, balkónů, teras, uzavírání pórů a trhlin na povrchu, podklad pro elastické nátěry. Aplikace ve dvou vrstvách na vodorovné i svislé podklady. Celková tloušťka vrstev 3 – 4 mm. Spotřeba: 1,7 kg/m2/1mm.

Sikalastic-200 W

Hydroizolační nátěr na akrylátové bázi do vlhkých prostor. 1-komp. připraven přímo k použití, neobsahuje rozpouštědla. Izolace koupelny, kuchyně, sprchového koutu, instalačního jádra apod. Balení 10 kg, spotřeba: cca 1,2 kg ve dvou vrstvách.

Sika 101a

Hotová malta s cementovým pojivem na plošné nepružné utěsnění proti vlhkosti, prosakující a podzemní vodě. Aplikace min.2 x na čistý předvlhčený podklad.Chránit před rychlým vyschnutím.Spotřeba: 1,8 kg/ m2/mm. Míchací poměr: 4,5-5,0 l vody na 25 kg.

Sika Ceram-103

Cementové lepidlo na dlažbu. Vhodné pro lepení keramických dlaždic s vysokou i nízkou absorpcí, použití pro interiéry pro veškeré keramické obložení podlah a stěn v koupelnách, kuchyních, na balkónech, terasách apod. Třída C1 dle CE klasifikace. Spotřeba 2- 4 kg/ m2

Sika Ceram-203

Flexibilní, tenkovrstvé cementové lepidlo na dlažbu. Vhodné pro lepení keramických dlaždic s vysokou i nízkou absorpcí, použití pro interiéry i exteriéry pro veškeré keramické obložení podlah a stěn v koupelnách, kuchyních, na balkónech, terasách apod. Třída C2T dle CE klasifikace. Spotřeba 2- 4 kg/ m2

Sika Ceram-253

Sika® Ceram-253 je vysoce účinné, bílé, flexibilní, cementové lepidlo pro aplikaci v tenké vrstvě, připravené pro míchání s odpovídajícím množstvím vody.Je vhodné pro lepení keramických obkladů a dlažby v interiéru a v exteriéru, na vodorovné nebo svislé plochy.Sika® Ceram-253 splňuje požadavky EN 12004 klasifikace C2TES1.

SikaMiniPack vodotěsná malta

Cementová vodotěsná malta. na beton, přírodní kámen apod. Používá se jako vodotěsná vrstva v koupelných, kuchyních, bazénech, balkónech, na terasách. Na těsnění sklepů, zdí, základů a podlah. Tenkovrstvá malta, vodo a mrazuvzdorná, aplikovatelná přímo na podklad. Míchací poměr: 1 kg prášku + 0,25 l vody, aplikace ve 2 vrstvách. Balení 5 kg = 2m2

SikaSeal 200-60 Migrating

1-komponentní cementová hydroizolační malta obsahující migrační a krystalizační příměsi, které utěsní beton proti průniku vody. používá pro izolaci horizontálních a vertikálních povrchů z betonu.

SikaSeal NT2

Modifikovaná cementová malta pro plošné utěsnění konstrukcí zatížených vodou, bazénů, nádrží apod. Obsahuje mikrosiliku. Aplikace stěrkou nebo stříkacím zařízením. Hygienický atest na přímý styk s pitnou vodou. Míchací poměr: 4,3-4,8 l vody na pytel 25 kg.Síla vrstvy: 3 mm. Spotřeba: 1,7kg/m2/mm

SikaTop Seal-107

Flexibilní těsnící malta s cementovým pojivem zušlechtěná umělými hmotami. Splňuje požadavky EN 1504-2. Ochrana betonových konstrukcí před mrazem a rozmrazovacími solemi, utěsnění proti podzemní a vzlínající vodě, těsnění nádrží, bazénů. Míchací poměr: A:B = 1:4. Tloušťka jedné vrstvy 1,5 – 2,0 mm.Spotřeba: 2,0 kg/ m2/mm.

6.2. Přísady pro vodotěsné malty

Sika 1

Těsnící přísada do malt zabezpečující vodotěsnost omítek, fasád, zdiva a betonových konstrukcí. Míchací poměr : 1 : 10 s vodou.Spotřeba: podle způsobu použití cca 0,2-0,3 kg/m2/1cm omítky

Sika 4a Wasserstop

Rychletuhnoucí přísada do malt a omítek na utěsnění při výronu vody a následně na celoplošné utěsnění. Míchací poměr : 1:1 – 1:4 k záměsové vodě. Spotřeba : cca 10-20% hmotnosti cementu (používat portlandský cement). Začátek tuhnutí při +18 C je 15 až 60 s.

6.3. Nátěry proti vodě

Conservado P

Nátěr na minerální bázi na beton, omítku, bazény a prostory s vysokou vlhkostí. Aplikace: válečkem nebo stříkacím zařízením. Spotřeba: 0,3-0,5 kg/m2 /nátěr. Čištění: vodou.

Sikagard PoolCoat

Barevný disperzní nátěr pro nátěry bazénů, vodních nádrží, jezírek z betonu, betonových tvárnic. Vhodný na přetírání starých chlórkaučukových nátěrů. Odolává křídování, opalovacím olejům a chemickým látkám. Snadná údržba a dezinfekce. Aplikace válečkem i stříkáním na egalizovaný podklad (Icoment 520). Nevhodné pro vodu ošetřenou ozonizací. 1. vrstvu ředit 5% vody. Spotřeba: 2 x 0,15 kg/m2.

6.4. Izolační hmoty na bázi PU

Sika Primer 490 T

transparentní, na bázi rozpouštědel, 1-komponentní primer kezlepšení přídržnosti Sikalastic-490 T na skleněné a glazované povrchy.

Sikalastic-830 N

Rychle tvrdnoucí polyurea/polyuretanová tekutá membrána vhodná na provádění vysoce chemicky odolných, elastických, stříkaných izolačních vrstev na beton. Zajišťuje vodotěsnost, překlenuje trhliny. Pro nádrže ČOV, havarijní jímky, zemědělské jímky, silážní jámy, mycí stanoviště, vodní stavby atp. Pouze pro strojní zpracování. Spotřeba: 1,05 kg/ m2/1 mm.

Sikalastic-841 ST

Tekutá, rychle tvrdnoucí, elastická izolační membrána na bázi polyurey. Hydroizolace a ochrana proti korozi na ocel, beton a další materiály. Vhodná pro mostní konstrukce, římsy, lávky, střechy, balkóny, nádrže, elektrárny atp. Odolná UV záření, ne však stálobarevná. Trvale pružná, přemosťuje trhliny.Pouze pro strojní zpracování. Spotřeba: 1,1 kg/m2/mm.

Sikalastic-445 UV

Barevný polyuretanový, vysoce pružný, UV záření a vodě odolný nátěr. Vhodný na ploché střechy, na detaily pásových izolací Sikaplan®, Sarnafil® na bázi PVC, FPO, na bitumeny, beton, jako vrchní nátěr na PU membrány Sikalastic®, pro balkóny a terasy a pod. Podkladní nátěry viz. technický list. Aplikace v jedné až dvou vrstvách. Spotřeba: 0,7 - 3,4 kg/m2. Čištění: Verdünner C

Sikalastic-450

Bezešvá polyuretanová hydroizolační membrána na střešní pláště. Vhodná pro ploché bitumenové střechy, pálené tašky, beton, osinkocement, cementové stěrky, cihly. Zůstává elastická i při nízkých teplotách. Aplikace ve dvou vrstvách. Spotřeba: 0,25 – 0,45 kg/ m2/vrstvu. Čištění: Verdünner C

Sikalastic-490 T

Transparentní, pružný nátěr odolný UV záření a opotřebení na bázi polyuretanu. Vhodný na terasy, balkóny, světlíky, ochrana proti CO2, kyselým dešťům, mrazu apod. Pro aplikaci na starou dlažbu i nové podklady, na podklady horší kvality je vhodné použít Sika® Primer-490 T. Aplikace válečkem nebo štětcem v jedné až třech vrstvách. Spotřeba: 0,2 – 0,4 kg/m2 pro jednu vrstvu dle použití.

Sikalastic-810

Reaktivní pryskyřice na polyuretanové bázi bez rozpouštědel pro zlepšení spojení mezi penetrací Sikagard 186 a těsnící membránou Sikalastic 821, 822. Pro zlepšení přídržnosti při opakovaných vrstvách Sikalastic 821. Použití v oblasti dopravně inženýrských staveb.

Sikalastic-821 LV

Tekutá, rychle tvrdnoucí, elastická izolační vrstva na bázi polyuretanu. Pouze pro strojní zpracování. Trvale pružná, přemosťuje trhliny. Pro zhotovení vodotěsných izolačních vrstev např. pod lité asfalty, utěsnění betonových ploch na mostech apod. Odolává solím, olejům, PHM, vysokým teplotám. Penetrace: Sikagard 186. Spotřeba: 0,988 kg/m2/mm. Minimální vrstva 2 mm. Čištění: Verdünner C.

Sikalastic-822

Tekutá těsnící izolační vrstva na bázi polyuretanu. Pouze pro ruční zpracování. Trvale pružná, překrývá trhlinky. Pro zhotovení vodotěsných izolačních vrstev, pro lokální opravy izolace Sikalastic 821. Spotřeba: 1,33 kg/m2/mm. Čištění: Verdünner C.

Sikalastic-823

Podkladní nátěr na bázi rychle tuhnoucí kaučukové pryskyřice, zlepšuje spojení mezi Sikalastic 821,822 a litým asfaltem. Odolný vůči bitumenům, mechanickému zatížení a vysoké teplotě až 250 C. Spotřeba: 50-90 g/m2. Čištění: Verdünner C.

Sikalastic-824 BG

Tekutá, rychle tvrdnoucí, vysoce pružná izolační membrána na bázi hybridu polyurey. Vysoce kvalitní hydroizolace pro interiéry i exteriéry, pro podlahy, mosty, střechy atp. Trvale pružná, vynikající schopnost přemosťovat trhliny. Odolná UV záření, ne však stálobarevná. Aplikovatelná za nízkých teplot, do -5C. Pouze pro ruční zpracování. Spotřeba: 1,11 kg/m2/mm.

6.5. Izolační hmoty na bázi bitumenů

Igolflex N

Elastická bitumenová emulze pro kvalitní venkovní izolace, k opravě poškozených bitumenových izolací na střechách, pro lepení tepelně izolačních a jiných izolačních desek (polystyrénu). Lze aplikovat i na vlhký podklad. Zpracování ručně nebo stříkacím zařízením. Lze vyztužit tkaninou. Spotřeba: 1,7 kg/m2/mm. Čištění a ředění: vodou.

Sika Igasol 101

Pružný nátěr na bázi polymerem modifikované bitumenové emulze, bez rozpouštědel. Hydroizolace všech typů betonových a cihelných konstrukcí umístěných pod i nad úrovní země, k ochraně před proniknutím vody a zemní vlhkosti. Lze použít jako primer pod bitumenové nátěry a vrstvy na beton, cement a cihlových povrchů.Lze aplikovat i na vlhký podklad. Zpracování ručně nebo stříkacím zařízením. Spotřeba: jako primer, ředěná vodou 0,15 l/m2, jako nátěr 0,3 l/m2. Čištění a ředění: vodou.

Sika Igolflex 101

Pružný povlak aplikovatelný v silné vrstvě, na bázi polymerem modifikované bitumenové emulze s polystyrénovým plnivem, bez rozpouštědel. Hydroizolace všech typů betonových konstrukcí umístěných pod i nad zemí, ochrana před proniknutím vody nebo vlhkosti, není vhodný pro konstrukce s trvalým působením tlakové vody. Zpracování ručně nebo stříkacím zařízením. Spotřeba: 4,5 - 6,0 l/m2. Jako lepidlo lehkých termoizolačních desek 2,0 l/m2. Čištění a ředění: vodou.

Sika Igolflex 201

Rychle vytvrzující, vlákny zesílený pružný povlak, aplikovatelný v silné vrstvě, na bázi polymerem modifikované bitumenové emulze bez rozpouštědel. Hydroizolace všech typů betonových konstrukcí umístěných pod i nad zemí, ochrana před proniknutím vody nebo vlhkosti, není vhodný pro konstrukce s trvalým působením tlakové vody. Zpracování ručně nebo stříkacím zařízením. Spotřeba: 4,5 - 6,5 kg/m2. Jako lepidlo lehkých termoizolačních desek 2,0 kg/m2. Čištění a ředění: vodou.

Sika Igolflex P01

Bitumenový, rychle schnoucí emulzní základní nátěr pod silnovrstvé bitumenové nátěry a membrány, bez rozpouštědel. Zlepšuje přilnavost bitumenových membrán Igolflex® a Igasol®.Vhodný na beton, malty a cihly. I na vlhký povrch. Zpracování ručně nebo stříkacím zařízením. Spotřeba: dle druhu podkladu, na beton 0,2 l/m2. Čištění a ředění: vodou.

6.6. Penetrace betonu pod izolace

Sika Ergodur 500

Sika® Ergodur 500 se používá jako penetrace betonových mostovek inženýrských staveb, např. v oblasti mostů, nadzemních a podzemních garáží. Rovněž se používá jako pečetící vrstva pod izolační tavitelné pásy, pečetící vrstva na mladý 7 denní beton, impregnace čerstvého betonu pro mostovky a také jako epoxidová stěrka plněná křemičitým pískem.

Sika Ergodur 500 Pro

Sika® Ergodur 500 Pro se používá jako penetrace betonových mostovek inženýrských staveb, např. v oblasti mostů, nadzemních a podzemních garáží. Rovněž se používá jako pečetící vrstva pod izolační tavitelné pásy, pečetící vrstva na mladý 7 denní beton, impregnace čerstvého betonu pro mostovky a také jako epoxidová stěrka plněná křemičitým pískem.

Sika Ergodur 500 S

Sika® Ergodur 500 S se používá jako penetrace ocelových a betonových mostovek inženýrských staveb, např. v oblasti mostů, nadzemních a podzemních garáží. Je možné použít Sika® Ergodur 500 S jako pečetící vrstvu nebo škrábanou stěrku ( po naplnění křemičitým pískem ).

Sika Ergodur 500 SB

Sika® Ergodur 500 SB používá jako penetrace betonových mostovek inženýrských staveb, např. v oblasti mostů, nadzemních a podzemních garáží. Rovněž se používá jako pečetící vrstva pod izolační tavitelné pásy a také jako škrábaná stěrka plněná křemičitým pískem. Rychle reagující.

Sikadur 186

Nízkoviskózní epoxidová pryskyřice, schválená jako kotevně impregnační nátěr na čerstvý beton u mostních izolačních systémů a silničním stavitelství, jako ochrana čerstvého betonu a penetrace (spojovací můstek). Penetrační vrstva pod natavované hydroizolační bitumenové pásy. Spotřeba: 0,4 – 0,8 kg/m2/vrstvu.

Sikagard 186

Ochrana čerstvého betonu, penetrace mladého 7-denního betonu podle ZTV-BEL pod následné izolace asfaltovými nebo bitumenovými pásy a systémem Sikalastic® 821 LV/822. Schváleno ŘSD pro izolaci mostních staveb. Spotřeba na 1 vrstvu: 0,3 – 0,5 kg/m2. Čištění : Colma Reiniger.

6.7. Sanace vlhkého zdiva

SikaMur

SikaMur®60 je 1-komponentní vápenno-cementová omítka s vysokým obsahem mikropórů. Vyhovuje požadavkům EN 998-1 jako sanační malta pro použití na vlhké zdivo.

SikaMur InjectoCream-100

SikaMur-InjectoCream-100 představuje nový systém možnosti ošetření vzlínající vlhkosti. Vodoodpudivý krém dodávaný v 600 ml balení. Pomocí jednoduché pistole je aplikován do několika otvorů vyvrtaných do zdiva, kde penetruje do vlhké části zdi a vytvoří vodoodpudivou bariéru (Damp-Proof Course, DPC) a zabraňuje dalšímu šíření vlhkosti. Aplikace nevyžaduje žádnou speciální injektážní pumpu. Lze použít pro ošetření vzlínající vlhkosti ve většině typů zdiva: klasické cihlové zdi, zdi s dutinami, zdi z běžného kamene, štěrkem plněné zdi, ..

6.8. Těsnění spár

6.8.1. Spárové pásy

Sika spárové pásy - Sika Fugenband

Pásy z PVC a FPO na těsnění pracovních a dilatačních spár v betonových konstrukcích. Různé tvary a typy podle způsobu použití. Odolné vůči chemikáliím, odpadním vodám i pro pitnou vodu. Pásy se spojují svařováním. Teplotní odolnost: -35 C až +55 C, průtažnost 300%, pevnost v tahu 12,5 N/mm2.Barva: pásy do pracovních spár – šedé, do dilatačních spár – žluté.Typy pásů: podle způsobu osazení : - vnitřní a vnější podle typu těsněné spáry: pracovní a dilatační. Spojování pásů: svařováním (konce pásů se nataví a spojí), u některých typů pásů do pracovních spár i lepením na přesah.

6.8.2. Sikadur Combiflex Plus Systém a těsnicí pásky

Sika MultiSeal

Víceúčelová bitumenová samolepicí těsnicí páska vyztužená z jedné strany hliníkovou fólií. Vhodná pro rychlé opravy průsaků, opravy plastových potrubí, tmelení trhlin a děr ve střešních izolačních lepenkách. Snadná manipulace, odolává UV záření, lze přetírat nátěry na kov.

Sika SealTape S

Elastická, vodotěsná páska pro těsnění spár, koutů, rohů a prostupů. Součást hydroizolačních stěrkových systémů (Sikalastic®-150 a SikaTop® Seal-107). Vhodná do interiérů a exteriérů, pod keramické obklady, pro koupelny, sprchové kouty, kuchyně, sklepy, balkóny, terasy, bazény, apod. Rozměry: 70 mm šířka lepícího pásku, 120 mm celková šířka.

Sikadur Combiflex Plus

Vysoce pružná těsnící fólie pro dodatečné utěsnění spár a trhlin. Vhodná pro konstrukce s velkým pohybem v pozemních, podzemních, tunelových stavbách i ve vodním hospodářství. Skládá se z fólie šíře 10, 15, 20 i více cm, o síle 1 nebo 2 mm a epoxidového lepidla Sikadur 31 CF Rapid. Systém je schválený pro pitnou vodu i odpadní vody. Aplikace: na připravený podklad nanést lepidlo, vtlačit fólii a okraje fólie znovu překrýt lepidlem. Aktivace fólie: není nutná! Pouze při napojování pásů.Spotřeba lepidla: 0,7 kg na 1 m fólie š. 10 cm1,2 kg na 1 m fólie š. 20 cm

6.8.3. Vodou bobtnající tmely, profily a injektážní systémy

Sika Injectoflex

Vodou bobtnající, elastický injektovatelný profil z neoprénu pro utěsnění pracovních spár betonových konstrukcí. Pracuje ve dvou fázích: 1. fáze – bobtnání profilu při styku s vodou, 2. fáze dodatečná injektáž i reinjektáž při netěsnosti, např. cementovou injektáží Sika® InjectoCem-190 a pryskyřicovými injektážemi Sika® Injection-29 N/ 21.Balení obsahuje: 40 m profilu, 200 fixačních háčků, 6 injektážních pakrů, 6 rohových spojek.

SikaSwell P-2003, 2005, 2010, 2010 H, 2507 H

Vodou bobtnající těsnicí profil s neoprenovým jádrem a vzduchovými komůrkami. Použití: pro těsnění pracovních spár betonových a železobetonových konstrukcí a pro těsnění prostupů potrubí. Fixace k podkladu: tmelem SikaSwell S-2.

SikaSwell S-2

Vodou bobtnající těsnící tmel na bázi polyuretanu k těsnění pracovních spár a prostupů, vhodný pro napojování různých konstrukcí, k lepení profilů SikaSwell® a Sika® Injektoflex® k podkladu, ke spojování některých typů těsnících spárových pásů (např. typy „V“ nebo „Forte“). Nanáší se na podklad aplikační pistolí s tryskou v trojúhelníkovém tvaru. Spotřeba podle velikosti profilu dané šířkou stěny konstrukce. Není vhodný pro pohyblivé, dilatační spáry.

SikaFuko Eco 1

Systém pružné injektážní hadičky z měkčeného PVC s pěnovým PU pláštěm pro utěsnění pracovních spár betonových konstrukcí. Ideální doplněk k těsnicím spárovým PVC pásům, lze připevnit i přímo na pásy. Jednorázově injektovatelné PU pryskyřicemi a reinjektovatelné mikrocementovými a akrylátovými injektážními hmotami.Balení obsahuje: 200 m injektáží hadičky, 10 m bílé vstupní a 10 m zelené výstupní PVC hadice, 2 m spojovací trubičky, 4 m smršťovací bužírky, 50 zátek, lepidlo, pásku, 800 fixačních háčků.

SikaFuko Swell 1

Vodou bobtnající, elastický injektovatelný profil z neoprénu pro utěsnění pracovních spár betonových konstrukcí. Pracuje ve dvou fázích: 1. fáze – bobtnání profilu při styku s vodou, 2. fáze dodatečná injektáž i reinjektáž při netěsnosti, např. cementovou injektáží Sika® InjectoCem-190 a pryskyřicovými injektážemi Sika® Injection-29 N/ 21.Balení obsahuje: 40 m profilu, 200 fixačních háčků, 6 injektážních pakrů, 6 rohových spojek.

SikaFuko VT 1

Injektážní hadička z měkčeného PVC s pěnovými chlopněmi, celá hadička je zpevněna PE mřížkou. Je určena pro utěsnění pracovních spár betonových konstrukcí. Jednorázově injektovatelné PU pryskyřicemi a reinjektovatelné mikrocementovými a akrylátovými injektážními hmotami.Balení obsahuje: 200 m injektáží hadičky, 10 m bílé vstupní a 10 m zelené výstupní PVC hadice, 2 m spojovací trubičky, 4 m smršťovací bužírky, 50 zátek, lepidlo, pásku, 800 fixačních háčků.

SikaSwell A-2005, 2010, 2015, 2520

Vodou bobtnající těsnící pásek na bázi akrylátu k těsnění pracovních spár, prostupů, prefabrikátů, kabelových vedení, vhodný pro napojování různých konstrukcí. Upevňuje se k podkladu pomocí lepidla/tmelu. Jednoduchá a rychlá aplikace.

SikaSwell A-2010 M

Vodou bobtnající těsnící pásek vhodný pro styk se slanou vodou na bázi akrylátu k těsnění pracovních spár, prostupů, prefabrikátů, kabelových vedení, vhodný pro napojování různých konstrukcí. Upevňuje se k podkladu pomocí lepidla/tmelu. Jednoduchá a rychlá aplikace.

SikaSwell A-Těsnicí kroužek a zátka

Vodou bobtnající těsnící profil na bázi akrylátu k těsnění prostupů šrubtyčí, a otvorů po šrubtyčích, a různých dalších aplikací u prostupů bedněním a betonových prvků. Upevňuje se přímo na těsněný prvek před betonáží, nebo se dodatečně vtlačí do otvoru. Jednoduchá a rychlá aplikace.

SikaSwell B-2025

Vodou bobtnající těsnící pásek na bázi bentonitu k těsnění pracovních spár a prostupů, vhodný pro napojování různých konstrukcí. Upevňuje se k podkladu pomocí lepidla/tmelu nebo montážní mřížkou. Jednoduchá a rychlá aplikace. Rozměry: šířka/výška = 25/20 mm.

SikaSwell P-2003 M, 2005 M, 2507 HM

Vodou bobtnající těsnicí profil pro styk se slanou vodou, homogenní nebo s nosným jádrem. Použití: pro těsnění pracovních spár betonových a železobetonových konstrukcí a pro těsnění prostupů potrubí. Fixace k podkladu: tmelem SikaSwell S-2.

6.9. Injektážní těsnicí hmoty

6.9.1. Polyuretanové pryskyřice

Sika Injection 21

Injektážní elastický, reversibilně expandující materiál na polyuretanové bázi k trvalému utěsnění zvodnělých, pohyblivých trhlin, vhodný pro dotěsnění systému Sika Injektoflex. Reakci lze urychlit přidáním 0,1-2,5% katalyzátoru ke komp. A. Míchací poměr: A : B = 1:1. Čištění: Colma Reiniger.

Sika Injection-201-CE

Pružná polyuretanová pryskyřice s velmi nízkou viskozitou, bez rozpouštědel. Po kontaktu s vodou expanduje a vytváří pružnou uzavřenou vodotěsnou strukturu. Je určena pro trvalé utěsnění spár a trhlin s možností mírného pohybu. Po vytvrzení je chemicky odolná, reakci lze rychlit přidáním 0,5–5,0 % urychlovače.

Sika Injection-203

Pružná polyuretanová pryskyřice s nízkou viskozitou, bez rozpouštědel. V konstrukci expanduje a vytváří pružnou uzavřenou vodotěsnou strukturu. Je určena pro trvalé utěsnění spár a trhlin s možností mírného pohybu. Po vytvrzení je chemicky odolná, reakci lze urychlit přidáním 0,5 – 5,0 % urychlovače.

6.9.2. Polyuretanové pěny

Sika Injection 20 N

Silně expandující polyuretanová injektážní hmota pro dočasné utěsnění průsaků vody. Reakcí s vodou silně expanduje (35x) a dočasně utěsní trhlinu. Vydatnost: 1 kg Sika Injektion 20 = cca 37 l těsnící pěny. Míchací poměr: 9:1. Reakci lze zkrátit použitím 0,5-5% urychlovače. Čištění: Colma Reiniger.

Sika Injection-101-RC

Nízko viskozní rychle expandující polyuretanová injektážní hmota, bez rozpouštědel. Expanduje až 40x a vytváří pěnu s jemnou strukturou, vytvrzuje po kontaktu s vodou a poskytuje dočasné utěsnění průsaku v konstrukci. Reakce nastává přibližně 16 s po kontaktu s vodou, a lze ji urychlit přidáním až 10 % urychlovače.

Sika Injection-105-RC

Nízko viskozní rychle expandující polyuretanová injektážní hmota, bez rozpouštědel. Expanduje až 15x a vytváří pružnou pěnu s jemnou strukturou, vytvrzuje po kontaktu s vodou a poskytuje dočasné utěsnění průsaku v konstrukci. Reakce nastává přibližně 19 s po kontaktu s vodou, a lze ji urychlit přidáním až 5 % urychlovače.

6.9.3. Akrylátové pryskyřice

Sika Injection 29

Nízkoviskózní injektážní pryskyřice bez rozpouštědel, bobtnající při styku s vodou. Vhodná na trvalé utěsnění trhlin v betonu a zdivu. Lze urychlit přidáním urychlovače (0,1 kg).Typ N – normální doba zpracovatelnosti +5 až 30 CTyp LP – prodloužená doba zpracovatelnosti: +20 až 40 C.

Sika Injection-304

Akrylátová injektážní pryskyřice s velmi nízkou viskozitou a velmi rychlou reakcí. Vhodná pro trvalé pružné ale pevné utěsnění trhlin v betonu či zdivu. Vhodná pro vytvoření bariéry za prosakující stěnou. Reakce nastává přibližně po 40 vteřinách, lze ji zpomalit odebráním až 5 % urychlovače.

Sika Injection-305

Akrylátová injektážní pryskyřice s velmi nízkou viskozitou a se středně rychlou reakcí. Vhodná pro trvalé pružné ale pevné utěsnění trhlin v betonu či zdivu. Vhodná pro opravy porušených hydroizolačních fólií vytvořením dodatečné bariéry.Reakce nastává přibližně po 13 minutách, lze ji zpomalit odebráním až 1,25 % urychlovače.

6.9.4. Epoxidové pryskyřice

Sika Injection 451

Připravujeme. Epoxidová injektážní pryskyřice s velmi nízkou viskozitou, vysoce mechanicky odolná, bez rozpouštědel. Vhodná pro trvalé utěsnění trhlin a dutin v místech současného požadavku přenos mechanických sil. Vhodná pro opravy porušených prvků a konstrukcí.

Sika Injection 490

Připravujeme. Epoxidová injektážní pryskyřice s tixotropní viskozitou, mechanicky a chemicky odolná, bez rozpouštědel. Vhodná pro trvalé utěsnění trhlin a dutin společně s pryskyřicemi Sika Injection 451 nebo Sikadur®-52 Injection N/LP.

6.9.5. Cementové suspenze

Sika InjektoCem 190

Anorganická dvousložková injektážní suspenze na bázi velmi jemně mletého cementu.

6.10. Hydroizolační fólie

6.10.1. Hydroizolace spodní stavby

Sikaplan WP 1100-15HL (Sikaplan 9.6)

Vícevrstvá hydroizolační fólie na bázi měkčeného PVC-P s vrchní žlutou signální vrstvou určená zejména jako izolace pro spodní stavbu a kolektory. Dodávané rozměry: tloušťka 1.5 mm, šíře 2.2 m.

Sikaplan WP 1100-20HL (Sikaplan 14.6)

Vícevrstvá hydroizolační fólie na bázi měkčeného PVC-P s vrchní žlutou signální vrstvou určená zejména jako izolace pro spodní stavbu a kolektory. Dodávané rozměry: tloušťky 2,0 mm, šíře 2,2 m.

Sikaplan WP 1100-30HL (Sikaplan 24.6)

Vícevrstvá hydroizolační fólie na bázi měkčeného PVC-P s vrchní žlutou signální vrstvou určená zejména jako izolace pro spodní stavbu a kolektory. Dodávané rozměry: tloušťka 3,0 mm, šíře 2,2 m.

Sikaplan WP Floor (SikaTrocal Stone)

Hydroizolační nevyztužená kalandrovaná fólie na bázi měkčeného PVC-P, vhodná pro izolace spodních staveb, izolace proti zemní vlhkosti pod potěry a jako dělící vrstva. Odolná proti vlhkosti,stárnutí a střednímu radonovému riziku od tlouštky fólie 0,8 mm. Dodávané rozměry: tloušťky 0,5 0,8 1,0 a 1,2 mm, šíře 2,0 m.

6.10.2. Hydroizolace podzemních staveb a tunelů

Sikaplan WP 1100-15HL (Sikaplan 9.6)

Vícevrstvá hydroizolační fólie na bázi měkčeného PVC-P s vrchní žlutou signální vrstvou určená zejména jako izolace tunelů a podzemních staveb. Dodávané rozměry: tloušťka 1.5 mm, šíře 2.2 m.

Sikaplan WP 1100-20HL (Sikaplan 14.6)

Vícevrstvá hydroizolační fólie na bázi měkčeného PVC-P s vrchní žlutou signální vrstvou určená zejména jako izolace tunelů a podzemních staveb. Dodávané rozměry: tloušťka 2.0 mm, šíře 2.2 m.

Sikaplan WP 1100-30HL (Sikaplan 24.6)

Vícevrstvá hydroizolační fólie na bázi měkčeného PVC-P s vrchní žlutou signální vrstvou určená zejména jako izolace tunelů a podzemních staveb. Dodávané rozměry: tloušťka 3.0 mm, šíře 2.2 m.

Sikaplan WT 2200 (Sarnafil MP 915-20)

Sikaplan® WT 2200-20 HL je homogenní, vícevrstvá, syntetická hydroizolační fólie vyrobená z nejlepšího flexibilního polyolefínu (FPO). Používá se jako hydroizolace pro tunely a spodní stavby.

6.10.3. Hydroizolace bazénů

Sikaplan WP 3100-15R (Trocal WBV)

Hydroizolační hladká fólie na bázi PVC, vyztužená polyesterovou mřížkovou tkaninou, určená na izolace plaveckých bazénů. Vlastnosti: odolává stárnutí, UV stabilní, odolná vůči růstu řas, chlorované vodě, rozměrově stálá, trvale pružná i při nízkých teplotách, svařitelná. Tloušťka: 1,5 mm šíře 1,65 a 2,05 m. Součástí systému i profilovaná fólie a fólie na detaily.

6.10.4. Hydroizolace zásobníků pitné vody

Sikaplan WT4200 - 15C (Sikaplan TW)

Hydroizolační fólie na bázi polyolefínu, vyztužená polyesterovou mřížkovou tkaninou. Určená na těsnění zásobníků na pitnou vodu. Ekologicky a hygienicky nezávadná. Vysoká odolnost vůči stárnutí, vysoká pevnost a tažnost, mechanická odolnost. Lze svařovat. Tloušťka: 1,5 mm a 1,8 mm, šíře 2,0 m, délka 15 m.

6.10.5. Hydroizolace jezírek, rybníčků a nádrží

Sikaplan WP 5130-15H

Hydroizolační fólie pro izolaci otevřených nebo uzavřených rybníčků, jezírek a skladovacích ploch pro čistou vodu.

6.10.6. Hydroizolace prům. nádrží, ČOV, ochrana podzemních vod

Sikaplan WP 6110 (Trocal A, AG)

Typ A: hydroizolační fólie z měkčeného PVC, nevyztužená, určená na izolaci podzemních konstrukcí, vodních staveb, těsnění uvnitř budov, v mokrých prostorách, těsnění parkovišť a mostů. Typ AG: viz typ A, horní vrstva vyztužená skleněným rounem, které tvoří ochranný štít proti vysokým teplotám, určená na izolaci parkovacích ploch s pojížděnou vrstvou litého asfaltu. Vlastnosti: odolná vůči prorůstání kořenů, proti mikroorganismům, odpadním vodám, olejům a bitumenům. Dodávané rozměry: typ A – tloušťka 1,5 mm, typ AG - 2,1 mm, šíře 2,0 m

Sikaplan WP 6100-15H - 15R (Mipoplast 9625 SN)

Hydroizolační fólie vyrobena z měkčeného PVC nevyztužená typ H, vyztužená polyesterovou mřížkovou tkaninou typ R, určená pro izolace úložišť, nádrží a jímek s odpadní vodou, stáčecí stanice pro LTO, naftu, transformátorové oleje, jako sekundární izolace ochranných jímek apod. Není vhodný pro benzín a bionaftu. Tloušťka: 1,5 mm, šíře 1,65 m

Sikaplan WT 6210-15H (Sarnafil MP 940-15)

Hydroizolační fólie z polyolefinů, nevyztužená, určená na izolace uzavřených i otevřených nádrží, zásobníků, ČOV, rybníků, kanálů apod. Vlastnosti: vysoká pevnost v tahu, průtažnost, UV stabilní, odolná vůči prorůstání kořenů, proti působení mikroorganismů, odpadním vodám, olejům a bitumenům. Dodávané rozměry: tloušťka 1,5 mm, šíře 2,0 m.

Sikaplan WT 6210-20H (Sarnafil MP 940-20)

Hydroizolační fólie z polyolefinů, nevyztužená, určená na izolace uzavřených i otevřených nádrží, zásobníků, ČOV, rybníků, kanálů apod. Vlastnosti: vysoká pevnost v tahu, průtažnost, UV stabilní, odolná vůči prorůstání kořenů, proti působení mikroorganismů, odpadním vodám, olejům a bitumenům. Dodávané rozměry: tloušťka 2,0 mm, šíře 2,0 m.