Volejte +420 777 219 079

Poptávka

CAPTCHA

* povinné položky

 

Fortek » Stav chemie Siko » Tmely a elastická lepidla

Tmely a elastická lepidla

4.1. PU Tmely

Sikaflex 11FC

Lepící a těsnící tmel na bázi PU s urychleným tuhnutím, umožňuje pevné spojení a trvalou pružnost. Odolává vlivům povětrnosti a stárnutí. Celk. změna tvaru: 10%, tvrdost Shore A: 40-45. Umožňuje lepení betonu a stavebních dílů všeho druhu, tmelení spár v běžných stavebních materiálech. Aplikace: ruční, tlakovou pistolí, event. špachtlí. Vydatnost: 310 ml = cca 2 m spáry 15/10 mm.

Sikaflex 11FC Plus

Lepící a těsnící tmel na bázi PU s urychleným tuhnutím, umožňuje pevné spojení a trvalou pružnost. Odolává vlivům povětrnosti a stárnutí. Celk. změna tvaru: 10%, tvrdost Shore A: 40-45. Umožňuje lepení betonu a stavebních dílů všeho druhu, tmelení spár v běžných stavebních materiálech. Aplikace: ruční, tlakovou pistolí, event. špachtlí. Vydatnost: 310 ml = cca 2 m spáry 15/10 mm.

Sikaflex Construction

Tmel na bázi PU vhodný na těsnění spár, balkónových, fasádních a kovových obkladů, okolo oken a dveří. Používá se též na těsnění spár v betonu, pórobetonu, cihlovém zdivu, ve dřevě i kovových konstrukcích. Není vhodný na těsnění skel, podlahových spár a na použití při trvalém zatížení vodou. Spotřeba: 310 ml = cca 3 m spáry 15/8 mm.

Sikaflex PRO-1FC

Trvale elastický tmel na PU bázi s nízkým E-modulem, vysokou elasticitou a nelepivým povrchem. Těsnění spár v pozemním stavitelství, na opěrných zdech, fasádách a mostních opěrách. Odolný UV záření. Celková změna tvaru: 25%, tvrdost Shore A: 20-25. Aplikace: ruční, tlakovou pistolí.

Sikaflex PRO-2HP

Trvale elastický tmel na PU bázi s nízkým E-modulem, vysokou elasticitou a nelepivým povrchem. Těsnění spár na opěrných zdech, fasádách a mostních opěrách. Odolný UV záření. Celková změna tvaru: 25%, tvrdost Shore A: 20-25. Aplikace: ruční, tlakovou pistolí. Vydatnost: 600 ml = cca 2,5 m spáry 20/12 mm.

Sikaflex PRO-3WF

Těsnící trvale elastický tmel na bázi polyuretanu s vysokou odolností proti chemikáliím, pohonným hmotám a odpadním vodám. Použití: těsnění spár v chemicky zatížených provozech, garážích, čistírnách odpadních vod, vhodný i pro pojížděné spáry v podlahách. Celková změna tvaru 20%, tvrdost Shore A: 35. Aplikace ruční nebo tlakovou pistolí. Vydatnost: 600 m = cca 2,5 m spáry 20/12 mm nebo 1,6 m spáry 25/15.

Sikaflex T6

Těsnicí trvale elastický tmel na bázi polyuretanu pro lepení dřevěných podlah v interiéru i exteriéru. Je specielně navržen pro spárování dřevěných podlah a je vhodný pro různé druhy dřeva. Použití: jako sekundární tmel pro aplikace v exteriéru i interiéru. Spárování dřevěných podlah v obytných a komerčních prostorech, saunách, zdravotnictví, klubech apod. Není vhodný pro lepení v lodním průmyslu. Celková změna tvaru 10%, tvrdost dle Shore A: 40. Aplikace ruční nebo tlakovou pistolí.

Sikaflex Tank

Těsnící trvale elastický tmel na bázi polyuretanu s vysokou odolností proti chemikáliím, pohonným hmotám a odpadním vodám. Použití: těsnění spár v chemicky zatížených provozech, čerpacích stanicích, záchytných vanách, tancích, stáčecích provozech apod. Nevhodný do bazénů. Celková změna tvaru 25%, tvrdost Shore A: 35. Aplikace ruční nebo tlakovou pistolí.

4.2. PU Hybridy

SikaBond AT Metal

SikaBond® AT-Metal je lepidlo pro vnitřní i venkovní použití, vhodné pro lepení a těsnění kovových prvků fasád a střech, střešních krytin, obkladových panelů, kovových plechů, spár, světlíků, kovových plášťů apod.SikaBond® AT-Metal má vynikající přilnavost na neporézních podkladech, specielně na kovech (hliníku, mědi, pozinkované oceli, nerezu apod.), a mnoha plastech ( PVC, práškové barvě apod. )

SikaBond AT Universal

Univerzální lepidlo pro elastické lepení v pozemním stavitelství. Použití v interiéru i exteriéru. Pro lepení a tmelení kabelových kanálů, akustických stropních obkladů, prahů, parapetů, lehkých konstrukčních materiálů, keram. obkladů, pro tmelení spár v podlahách a pod. Dobrá přilnavost na spoustu podkladů - tvrzené PVC, GFRP, dřevo, keramika, cihly, beton, hliník, nerezavějící ocel apod.

Sikaflex AT Connection

Trvale elastický tmel na bázi STP, bez zápachu a rozpouštědel, výborně odolává povětrnosti a UV záření. Vhodný pro všechny druhy dilatačních a styčných spár z rozdílných porézních i neporézních materiálů, např. beton, kovy, cihla, kámen, omítky, tvrzené PVC apod. Pro spáry kolem oken, dveří, parapetů, okapových profilů, fasádních prvků apod. Dovolená celková změna tvaru: 25%, tvrdost Shore A: 25. Aplikace: ruční nebo tlakovou pistolí. Čištění pomocí Sika® Colma nebo ubrousků Sika® TopClean-T.

Sikaflex AT Facade

připravujeme

4.3. Silikonové tmely

Sanisil

Vysoce elastický těsnící tmel na bázi acetátového silikonu na použití v sanitární technice. Je dlouhodobě odolný vůči plísním a fungicidům. Odolnost vůči stárnutí, tvorbě trhlin, smršťování a změně zabarvení. Vydatnost: 300 ml = 3 m (průřez 10 x 10 mm)

Sika Firesil N

Jednosložkový tmel na bázi silikonu s vysokou tepelnou odolností. Pro vnitřní i venkovní aplikaci. Velmi dobrá UV odolnost, odolnost proti povětrnosti, bez rozpouštědel, nekorozivní, bez zápachu. Vydatnost: 300 ml = 3 m (průřez 10 x 10 mm)

Sikasil C

Univerzální neutrální elastický tmel na konstrukční a sanitární použití, s výbornou přilnavostí na neporézní podklady (sklo, kovy, akryláty, keramické dlaždice, nátěry, sanitární zařízení apod.) Vhodný na zasklívání, odolný vůči povětrnostním podmínkám, UV záření. Použití v interiéru i exteriéru. Vydatnost: 300 ml = 3 m (průřez 10 x 10 mm)

4.4. Akrylátové tmely

Sikacryl AS

připravujeme

Sikacryl HM

Akrylátový tmel jednokomponetní. Velmi rychle zasychá a lze v krátkém čase přetírat disperzními nátěry. Používá se pro tmelení trhlin ve zdivu, těsnění spár sádrokartonových desek a jiných panelů. Jednoduchá aplikace, lze použít pod tapety

Sikacryl S

připravujeme

4.5. Ostatní tmely

Sika BlackSeal 1

Bitumenový tmel s vynikající přilnavostí na různé povrchy, např. beton, zdivo, kovy, bitumenové nátěry apod. Je vhodný na tmelení spár okolo komínů, střešních oken, okapů, na tmelení trhlin a děr ve střešních bitumenových pásech. Je odolný vlivům počasí.

Sika BlackSeal 301

Sika blackSeal 301 je vláknem zesílená bitumenová stěrka určená pro opravy hydroizolací,trhlin v bitumenových pásech, betonu, maltě a povrchů z cihel.

Sika Firestop

Jednosložkový tmel s vysokou tepelnou odolností cca 1 000°C. Aplikace do prostupů, těsnění kolem dveří, trhlinách v cihlovém zdivu. Používejte však pro spáry s velmi malým pohybem.

4.6. Montážní a izolační pěny

Sika Boom G

Pistolová montážní pěna na bázi polyuretanu pro použití na stavbách, k vyplňování dutin a otvorů. Vytvrzuje vzdušnou vlhkostí.

Sika Boom S

Polyuretanová montážní pěna. Na vyplňování spár, prostupů ve stěnách a v podlahách. Na izolování rour, utěsňování rámů oken, dveří, parapetních desek apod. Má velmi dobré hydroizolační, termoizolační a akustické vlastnosti. Aplikace dnem vzhůru. Vydatnost: 750 ml - cca 34 l, 500 ml - cca 22 l

SikaBond FoamFix

Lepicí PU pěna s velmi nízkou expanzí pro lepení izolačních desek z EPS, XPS, minerální vlny a dalších materiálů. Rovněž vhodná pro lepení sádrokartonových desek. Balení 750 ml = cca 13 m2

4.7. Elastická lepidla

SikaBond T45

Částečně elastické, rychle tuhnoucí lepidlo pro celoplošné lepení dřevěných desek, parket, zvláště bez pera a drážky (lamparkety, mozaikové prvky, průmyslové parkety) Pro podlahy v novostavbách i při renovacích. Redukuje krokový hluk, redukuje přenos napětí. Aplikace: zubovou stěrkou při celoplošné aplikaci. Spotřeba: 0,6-1,1 kg,m2 při celoplošné aplikaci.

SikaBond T52

Elastické lepidlo bez rozpouštědel pro celoplošné i bodové lepení dřevěných desek, parket, laminátových podlah v novostavbách i při renovacích. Zvlášť vhodné pro lepení problematických a exotických druhů dřevin. Redukuje krokový hluk až o 13 dB, redukuje přenos napětí. Součást systému Sika AcouBond. Aplikace: zubovou stěrkou při celoplošné aplikaci nebo pistolí na „housenky“. Spotřeba: 0,8-1,0 kg,m2 při celoplošné aplikaci.

SikaBond T52 FC

Elastické, rychle tuhnoucí lepidlo bez rozpouštědel pro celoplošné i bodové lepení dřevěných desek, parket, laminátových podlah v novostavbách i při renovacích. Zvlášť vhodné pro lepení problematických a exotických druhů dřevin. Redukuje krokový hluk až o 13 dB, redukuje přenos napětí. Součást systému Sika AcouBond. Aplikace: zubovou stěrkou při celoplošné aplikaci nebo pistolí na „housenky“. Spotřeba: 0,8-1,0 kg/m2 při celoplošné aplikaci.

SikaBond T54 FC

Elastické, rychle tuhnoucí lepidlo bez rozpouštědel pro celoplošné lepení dřevěných desek, parket, laminátových podlah v novostavbách i při renovacích. Zvlášť vhodné pro lepení problematických a exotických druhů dřevin. Redukuje krokový hluk, redukuje přenos napětí. Aplikace: zubovou stěrkou při celoplošné aplikaci. Spotřeba: 0,7-1,0 kg,m2 při celoplošné aplikaci.

SikaBond T55

Elastické nízkoviskózní stavební lepidlo na bázi polyuretanu s nízkým obsahem rozpouštědel k celoplošnému, rychlému a bezpečnému lepení dřevěných desek (pero a drážka), mozaik. parket, laminátových podlah na běžné suché savé i nesavé podklady v interiérech. Vhodné i při podlahovém vytápění. Neobsahuje vodu a silikony. Zpracování: zubovou stěrkou přímo na podklad. Spotřeba: 0,5 – 1,3 kg/m2. Čištění přebytečného lepidla: čistým hadrem.

SikaBond-T2

Trvale pružné stavební a konstrukční lepidlo na bázi polyuretanu pro lepení všeho druhu. „Tekuté hřebíky“. Vhodné k lepení parapetních desek, schodišťových stupňů, laminovaných dřevotřísek, obkladů, dlažeb, kovových prvků, dřeva apod. Lze použít i pro pružné lepení parket. Aplikace: ruční nebo tlakovou pistolí. Spotřeba: dle způsobu použití.

SikaBond-T8

Vodotěsné, elastické stavební lepidlo a hydroizolace na bázi polyuretanu k celoplošnému lepení dlažby a obkladů na beton, starou dlažbu apod. na balkónech, terasách, v kuchyních, koupelnách. Lepidlo a izolace v jednom. Použití venku i uvnitř. Zpracování: zubovou stěrkou.. Aplikace ve dvou vrstvách! Spotřeba: 1,0-1,3 kg/m2 Čištění: Colma Reiniger.

4.8. Vteřinová lepidla

SikaBond F 40

Vteřinové lepidlo s nízkou viskozitou na etyl kyanakrylátové bázi pro lepení s velmi rychlým vytvrzením. Pro drobné lepení plastů, gumy, kůže, dřeva a savých materiálů s velmi hladkým povrchem. Balení: lahvička 5 a 20 g, lahvička s aplikačním štětečkem 5 g, aplikační tužka 5g.

SikaBond F Gel

Vteřinové lepidlo s gelovou viskozitou na etyl kyanakrylátové bázi pro lepení s velmi rychlým vytvrzením. Pro drobné lepení plastů, gumy, kůže, dřeva a porézních materiálů jako keramiky a porcelánu. Je vhodné i pro mírně nerovné povrchy. Balení: tuba 3 g.

4.9. SikaTack Panel systém

Sika Cleaner 205

Alkoholový roztok pro čištění a zlepšení přídržnosti mezi nosnou hliníkovou konstrukcí a fasádní deskou. Aplikace: čistým hadříkem. Spotřeba: 3,3 ml/m, 1l = cca 125 m.

SikaTack Panel

Vysoce viskózní elastický lepicí systém na bázi polyuretanu, tuhnoucí vlivem vzdušné vlhkosti. Použití: montáž provětrávaných fasádních desek a panelů. Aplikace ruční pistolí. Vytlačovaný profil tvaru trojúhelníku 8 x 10 mm. Spotřeba: 40 ml/1m, 310 ml = cca 7,75 m, 600 ml = cca 15 m.

SikaTack Panel Primer

Barevný podkladní nátěr na bázi epoxidů, obsahující rozpouštědla pro zlepšení přídržnosti spodní konstrukce ze dřeva nebo hliníku a obkladové fasádní desky. Aplikace: štětcem na nosnou konstrukci (hliníková konstrukce musí být očištěna Sika Cleaner 205). Odvětrat min. 30 min. Spotřeba: 3,3 ml/m, 1l = cca 200 m. Čištění: Colma Reiniger.

SikaTack montážní páska

Oboustranně lepící montážní páska různé síly k upevnění a fixaci fasádních desek a panelů na podkladní nosnou konstrukci během tuhnutí lepícího tmelu SikaTack Panel.

4.10. SikaAcouBond systém

Sika AcouBond Systém

Sika® AcouBond-systém umožňuje jednoduché, rychlé a bezpečné lepení parketových a laminátových obkladů v bytech, kancelářích a průmyslových stavbách, jakož i v prodejních a výstavních prostorách.Sika® AcouBond-systém tvoří elastické, 1 složkové lepidlo SikaBond®-T52 (bez rozpouštědla) a zvukově izolační rohož SikaLayer®, která slouží jako izolace kročejového hluku.

Sika Primer MB

Podkladový nátěr na bázi epoxidové pryskyřice. Pracuje jako bariera proti vlhkosti na problematických podkladech (vlhkost do 4%), zpevňuje nedostatečně únosné podklady, zlepšuje adhezi lepidel SikaBond na problematické povrchy. Vhodný na beton, cementové potěry apod. Redukuje celkový čas potřebný pro pokládku dřevěných podlah. Výborně penetruje do podkladu a zpevňuje ho.Spotřeba: 0,4-0,6 kg/m2

SikaBond T52

Elastické lepidlo bez rozpouštědel pro celoplošné i bodové lepení dřevěných desek, parket, laminátových podlah v novostavbách i při renovacích. Zvlášť vhodné pro lepení problematických a exotických druhů dřevin. Redukuje krokový hluk až o 13 dB, redukuje přenos napětí. Součást systému Sika AcouBond. Aplikace: zubovou stěrkou při celoplošné aplikaci nebo pistolí na „housenky“. Spotřeba: 0,8-1,0 kg,m2 při celoplošné aplikaci.

SikaBond T52 FC

Elastické, rychle tuhnoucí lepidlo bez rozpouštědel pro celoplošné i bodové lepení dřevěných desek, parket, laminátových podlah v novostavbách i při renovacích. Zvlášť vhodné pro lepení problematických a exotických druhů dřevin. Redukuje krokový hluk až o 13 dB, redukuje přenos napětí. Součást systému Sika AcouBond. Aplikace: zubovou stěrkou při celoplošné aplikaci nebo pistolí na „housenky“. Spotřeba: 0,8-1,0 kg/m2 při celoplošné aplikaci.

SikaLayer Silent

Pěnová rohož se symetrickými výřezy, do kterých se nanáší lepidlo SikaBond T52 FC. Izoluje proti hluku, tlumí vibrace a vymezuje množství použitého lepidla.

4.11. Podkladní nátěry

Colma-Reiniger

Čistící prostředek. Užití: čištění uhlíkových lamel před aplikací, aktivace fólií Combiflex, Hypalon, čištění pracovního nářadí apod.

Sika Primer 215

Podkladní nátěr pro zlepšení přilnavosti PU tmelů Sikaflex na PVC. Aplikace: štětcem, odvětrání cca 30 min.max. 8 hod. Vydatnost: 250 ml = cca 75 spáry 20x15 mm.

Sika Primer 35

Podkladní nátěr pro zlepšení přilnavosti tmelu Sikaflex a SikaBond na kovové podklady, hliník, barevné kovy, nerez apod. Aplikace: štětcem, odvětrání cca 60 min. Vydatnost: 1000 ml = cca 200 m spáry 20/15 mm.

Sika Primer 3N

Podkladní nátěr pro zlepšení přilnavosti PU tmelů Sikaflex na savé, minerální podklady. Lze aplikovat i na vlhký podklad. Aplikace: štětcem, odvětrání cca 30 min. Vydatnost: 250 ml = cca 50 spáry 20x15 mm. Tabulka použití Primerů Sika se nachází v následující položce

Sika Primery - tabulka

Přehled použití Sika Primerů na jednotlivé druhy podkladů

SikaHaftreiniger

Čistící prostředek pro ošetření nesavých podkladů (kovy, umělé hmoty, sklo, epoxidy) před aplikací tmelů Sikaflex. Aplikace: hadříkem několikrát, dokud není povrch čistý. Odvětrání: 15 min. Vydatnost: 1000 ml = cca 5 m2

SikaTop Clean T

Sika® TopClean T jsou vlhké ubrousky na čištění rukou, nářadí, oděvů a povrchů. Účinně odstraňuje nezreagovaná znečištění, nevytvrdnutá lepidla. Sika® TopClean T čistí širokou řadu znečištění, např. lepidla, oleje, mastnoty, tuků, nátěrů, inkoustu a obecně špíny.

4.12. Údržba a ochrana dřevěných ploch

SikaTeak Brightener

Aktivační prostředek pro ošetření povrchu dřevin a odstranění povrchové oxidace nebo plísní

SikaTeak Cleaner

Čisticí prostředek povrchu dřevin

SikaTeak Oil

Ochranný olej pro ošetření dřevin před vlivem povětrnosti a UV záření

4.13. Aplikační zařízení

Elektrická aku-pistole ACS-400_T

pro 300 ml kartuše a 400 ml unipac

Elektrická aku-pistole ACS-600_T

pro 300 ml kartuše až 600 ml monoporce

Ruční pistole Avon 400 ml

pro 300 ml kartuše a 400 ml unipac

Ruční pistole Avon 600 ml

pro 300 ml kartuše až 600 ml monoporce

SikaBond Dispenzer 5400

Aplikační přístroj na plošné pokládání lepidla SikaBond T52 FC.

Vzduchová pistole Wilton 400 ml

pro 300 ml kartuše a 400 ml unipac

Vzduchová pistole Wilton 600 ml

pro 300 ml kartuše až 600 ml monoporce